Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Затверджено
зборами суддів
Господарського суду
Волинської області
від 03.04.2025
(зі змінами від 11.04.2025)
Засади використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду Волинської області (далі - Засади) розроблені на виконання пункту 1.4.8. розділу І Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 р. № 39 (далі - Положення), з метою врегулювання порядку функціонування автоматизованої системи документообігу суду.
Зборами суддів Господарського суду Волинської області відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про автоматизовану систему документообігу суду визначено наступне:
При здійсненні автоматизованого розподілу з визначення суддів-членів колегії судді, які займають адміністративні посади у суді, з авторозподілу виключаються.
У випадку багаторазового подання заяви, яка неодноразово поверталась без розгляду, така заява передається судді, який першим повертав таку заяву, а за його відсутності передається для здійснення авторозподілу.
У разі задоволення суддею заяви про забезпечення доказів (ст. 110 ГПК України), яка надійшла до подання позовної заяви, позовна заява, у разі її надходження, передається на розгляд раніше визначеному складу суду, який задовольнив забезпечення доказів.
У разі відсутності судді, який задовольнив забезпечення позову (ст. 136 ГПК України) та/або доказів (ст. 110 ГПК України), позовна заява розподіляється на загальних підставах.
У разі відсутності судді, який відкрив провадження у справі - заяви про забезпечення позову передається для проведення авторозподілу. У випадку тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки тощо головуючого судді (члена колегії) на строк, що не призводить до порушення строків вирішення заяви про забезпечення позову, повторний автоматизований розподіл не проводиться.
У разі відсутності судді, який відкрив провадження у справі - заяви про забезпечення позову (скасування заходів забезпечення позову) передається для проведення авторозподілу. У випадку тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки тощо головуючого судді (члена колегії) на строк, що не призводить до порушення строків вирішення заяви про забезпечення позову (скасування заходів забезпечення позову), повторний автоматизований розподіл не проводиться.
Заяви підлягають повторному автоматизованому розподілу на підставі вмотивованого розпорядження керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки):
- у разі тимчасової відсутності головуючого судді, в провадженні якого перебуває справа, на дату надходження такої заяви, і така відсутність триватиме понад 1 робочий день з дня надходження заяви.
У випадку неможливості видачі суддею судового наказу у строки, визначені ст. 159 Господарського процесуального кодексу України, відповідні матеріали за службовою запискою судді (а у разі відсутності судді – його помічника) передаються керівнику апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу.
Особи, які беруть участь у справі, повідомляються про неможливість проведення судового засідання помічником судді, а у разі відсутності такого помічника – відповідальною особою суду.
Інформація про неможливість проведення судового засідання розміщується на сторінці суду (у розділі "Новини та події суду") офіційного веб-порталу "Судова влада в Україні" в мережі Інтернет (www.court.gov.ua).
До матеріалів справи також долучається Довідка про неможливість проведення судового засідання, яка засвідчується підписом такого помічника судді із зазначенням його прізвища та ініціалів.
Після усунення обставин, передбачених даним пунктом, справа призначається до розгляду в судовому засіданні.
Підставою для передачі матеріалів позовної заяви на повторний авторозподіл є службова записка судді, а у випадку відсутності судді – на підставі службової записки помічника судді.
15. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді в межах справи про банкрутство (відпустка, відрядження, тимчасова непрацездатність, навчання, підвищення кваліфікації) - позовні заяви у майнових та немайнових спорах, стороною в яких є боржник, інші заяви з вимогами до боржника для розгляду по суті в межах справи про банкрутство реєструються в Комп'ютерній програмі "Діловодство спеціалізованого суду" в день її надходження та приєднуються головуючому суді в межах справи про банкрутство в перший робочий день.
Тип заяви – Заява кредитора про грошові вимоги до боржника - 30.
Тип заяви – Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів - 25.
Тип заяви – Прийняття додатково рішення, ухвали встановити - 25.