flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок взаємодії суду з представниками масової інформації (Додаток 5)

 

Додаток 5
до Положення про забезпечення доступу
до публічної інформації у господарському
суді Волинської області
 
ПОРЯДОК
взаємодії господарського суду Волинської області
з представниками засобів масової інформації
 
1.Взаємодія господарського суду Волинської області (далі – господарський суд) із вітчизняними та зарубіжними засобами масової інформації (далі – ЗМІ) відбувається відповідно до Конституції України, Законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації", "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації", "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформаційні агентства", Положення про апарат господарського суду Волинської області та цього Положення.
2.Організація роботи із взаємодії господарського суду зі ЗМІ покладається на начальника відділу аналітично-статистичної роботи зв'зків з громадскістю та ЗМІ чи особою, яка виконує його обов’язки.
3.Відвідування судових засідань господарського суду представниками ЗМІ здійснюється без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення.
4.Представники ЗМІ, як і інші учасники судового процесу та особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіо-технічні засоби відповідно до законодавства України.
5.Проведення в залі судових засідань фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання допускається за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі.
6.Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя.
7.Акредитація представників ЗМІ на засідання та інші офіційні заходи у господарському суді за межами судового розгляду здійснюється на кожен захід окремо.
8.Списки представників ЗМІ, які висловили бажання бути присутніми на відповідному заході, складаються на основі телефонних, письмових, надісланих електронною поштою заявок із зазначенням імен та прізвищ цих представників назв і видів ЗМІ, які вони представляють, і в часових межах, визначених у прес-анонсі.
9.Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме господарський суд (збори суддів господарського суду, прес-конференції тощо) відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб-сайті господарського суду прес-анонсів.
10.Представники ЗМІ повинні дотримуватись порядку допуску осіб до приміщення господарського суду, приходити завчасно (не пізніше, ніж за 10-20 хвилин до початку заходу), маючи при собі посвідчення.
11.Організаційне сприяння виконанню представниками ЗМІ професійних обов’язків та забезпечення їх інформаційними матеріалами на захід, що відбувається, здійснює начальник відділу аналітично-статистичної роботи, зв’язків з громадськістю та ЗМІ.

       12.Висвітлення діяльності господарського суду у ЗМІ відбувається також шляхом розсилання начальником  відділу аналітично-статистичної роботи, зв’язків з громадськістю та ЗМІ у друковані та електронні ЗМІ, на радіо та телебачення.
13.Відповіді на запити на інформацію ЗМІ залежно від її характеру і складності (інформація відкрита чи з обмеженим доступом) можуть надаватися  начальником відділу аналітично-статистичної роботи, зв’язків з громадськістю та ЗМІ в усній формі на усні запити журналістів та в письмовій формі на письмові запити керівництва редакції.
14.Відповіді на інформаційні запити представників вітчизняних та іноземних ЗМІ щодо діяльності господарського суду готують у межах своєї компетенції начальник відділу аналітично-статистичної роботи, зв’язків з громадськістю та ЗМІ  та керівники інших структурних підрозділів апарату господарського суду відповідно до Положення.
15.Інформаційні запити, що потребують, враховуючи специфіку діяльності ЗМІ, оперативного реагування, розглядаються у стислі строки.