Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
08 квітня 2020 Київ № 169
Про затвердження Порядку роботи з
технічними засобами відеоконференцзв’язку
під час судового засідання в адміністративному,
цивільному та господарському процесах за участі
сторін поза межами приміщення суду
На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п’ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус судів",
НАКАЗУЮ:
Голова
Державної судової
адміністрації України (підпис) З. Холоднюк
Додаток до наказу Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 № 169 |
ПОРЯДОК
роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах
за участі сторін поза межами приміщення суду
І. Загальні положення
ІІ. Основні терміни
У випадку відсутності секретаря його обов’язки, виконує інший працівник апарату суду, який відповідно до своїх обов’язків, визначених нормами процесуального права та посадовою інструкцією, може працювати з технічними засобами відеозапису
ІІІ. Порядок подання заяви
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
В заяві учасник справи обов’язково вказує:
ІV. Порядок проведення судового засідання
в режимі відеоконференції
1.1. Секретар до початку судового засідання, під час якого проводитимуться процесуальні дії у режимі відеоконференції, зобов’язаний:
1.2. У разі виявлення ознак непрацездатності технічних засобів, а також у випадку неможливості налагодження їх коректної роботи, секретар зобов’язаний терміново повідомити про такі обставини головуючого суддю, адміністратора та керівника апарату суду.
При цьому секретар складає акт за формою наведеною у Додатку 3 до цього Порядку, який підписується керівником апарату суду, а також секретарем та адміністратором, та долучається до матеріалів справи.
1.3. Учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв’язку, зобов’язаний:
1.4. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
2.1. Секретар на початку судового засідання, під час якого проводитимуться процесуальні дії у режимі відеоконференції, зобов’язаний:
2.2. На початку судового засідання учасники, що беруть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, повинні показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру для надання можливості Секретарю підтвердити особу кожного учасника.
2.3. Під час відеоконференції секретарем здійснюється поточний контроль якості звуку і відео та контроль працездатності технічних засобів відеозапису шляхом спостереження за їх роботою.
У разі необхідності перевірки справності технічних засобів секретар залучає адміністратора.
2.4. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов’язки.
2.5. При виявленні технічних неполадок, що перешкоджають проведенню судового засідання в режимі відеоконференції, в ході підготовки системи, до та під час її проведення, секретар негайно інформує про це головуючого суддю.
Адміністратор, після явки в зал судового засідання, інформує головуючого суддю про терміни відновлення працездатності технічних засобів.
При цьому, адміністратор складає акт про виявлені технічні неполадки, які перешкоджають проведенню процесуальних дій, який підписується керівником апарату суду, а також секретарем та адміністратором, та долучається до матеріалів справи.
2.6. У разі неможливості проведення процесуальної дії в режимі відеоконференції у зв’язку з обставинами, які виключають можливість її проведення (тривала хвороба учасника судового процесу, наявність відповідного клопотання до суду тощо), а також у випадку наявності технічних неполадок, що перешкоджають проведенню процесуальної дії в режимі відеоконференції, суд повідомляє учасників про це засобами телефонного зв’язку, про що секретарем складається телефонограма, яка реєструється в журналі телефонограм та приєднується до матеріалів справи.
2.7. Секретар не повинен залишати без нагляду технічні засоби відеозапису та систему відеоконференцзв’язку, передавати іншим особам пароль та/або електронний ключ, допускати інших осіб до роботи з технічними засобами.
2.8. Після закінчення судового засідання в режимі відеоконференції секретар, зобов’язаний заблокувати технічні засоби або вийти з відповідної програми.
3.1. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Здійснення фіксації забезпечується секретарем та починається з моменту оголошення головуючим суддею про початок її проведення.
3.2. Для здійснення якісного запису всі учасники судового засідання повинні висловлюватися голосно і виразно. У разі необхідності секретар звертається до головуючого судді з проханням звернутися до учасників відеоконференції говорити голосніше або змінити місце власного розташування, у разі нечіткого зображення.
3.3. Після закінчення проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції секретар повинен:
3.4. У випадку продовження процесуальних дій в режимі відеоконференції секретар повинен здійснити дозапис наступної процесуальної дії на робочу і архівну копії DVD-дисків з відеофонограмою.
3.5. Архівна копія передається до архіву того суду, який проводив процесуальні дії у режимі відеоконференції.
3.6. Шляхом перегляду відеофонограми секретар повинен впевнитись, що її запис здійснено коректно і вона придатна для подальшого використання. У разі виявлення порушень повинен негайно повідомити про недоліки некоректного запису головуючого суддю, про що складається акт, який підписується керівником апарату суду, адміністратором, секретарем та долучається до матеріалів справи.
3.7. Файл із записом відеоконференції зберігається тимчасово на технічному засобі відеозапису та не може бути видалений, до моменту створення архівної та робочої копій.
4.1. Примірники відеофонограми записуються у вигляді архівної та робочої копій на окремі DVD-диски для лазерних систем зчитування (далі – DVD-диски). Для кожної судової справи виділяються два DVD-диски: один - для архівної копії, другий - для робочої копії. У разі, якщо відеофонограми не вміщуються на один DVD-диск, виділяються додаткові DVD-диски.
4.2. Запис робочої та архівної копій здійснюється секретарем з технічного засобу відеозапису на DVD-диски.
4.3. DVD-диски з робочою та архівною копіями пакуються в окремі конверти , які маркуються таким чином:
VІ. Зберігання робочих копій
Начальник управління інформатизації
та судової статистики Державної
судової адміністрації України (підпис) О. Слоніцький
Додаток 1
до Порядку роботи з технічними засобами
відеоконференцзв’язку під час судового
засідання у адміністративному, цивільному
та господарському процесах за участі сторін
поза межами приміщення суду
ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
для доступу до Системи
|
Мінімальні вимоги, Enhanced-Definition (ED) |
Оптимальні вимоги, Full High-Definition (Full HD) |
Операційна система |
Microsoft Windows XP або Win7, MacOS X 10.7.5+, Ubuntu 12.04+, Debian 7.2.0+ |
Microsoft Windows 7/8/8.1/10, MacOS X 10.7.5+, Ubuntu 12.04+, Debian 7.2.0+ |
Процесор |
мобільні Intel Core i3, i5 Arrandale (від 2.1 GHz) Intel Pentium Dual-Core, Intel Core 2 Duo (від 2.2 GHz) |
Intel Core i5 Sandy Bridge, Ivy Bridge (від 3.3 GHz) Ivy Bridge (від 3.0 GHz) AMD FX (від 4.0 GHz) |
Оперативна пам’ять |
1 GB |
4 GB |
Відеокарта |
сумісність з DirectX 9c, 256 MB |
сумісність з DirectX 10.0, 512MB (мін. NVidia 8600 GS, Radeon HD 2600 XT, Intel GMA X4500HD) |
Мережа |
від 512 кБіт/с в обох напрямках |
від 2048 кБіт/с в обох напрямках |
Камера |
Logitech WebCam C270, Logitech HD Pro Webcam C910, Microsoft LifeCam Cinema, Microsoft LifeCam HD-5000, Canyon WCAM 820 або еквівалент |
Logitech С920, CleverMic, Video Conference HD PTZ Camera або Samcen Video Conference HD PTZ Camera S680HD та карти відео захоплення (AverTV Capture HD або AverMedia Game Broadcaster HD) або еквівалент
|
Додаткові пристрої |
гарнітура, колонки |
гарнітура, колонки |
Начальник управління інформатизації
та судової статистики Державної
судової адміністрації України (підпис) О. Слоніцький
Додаток 2
до Порядку роботи з технічними засобами
відеоконференцзв’язку під час судового
засідання у адміністративному, цивільному
та господарському процесах за участі сторін
поза межами приміщення суду
__________________________________ суд
(найменування суду)
______________________________________
(адреса суду)
Справа ____________________________
_______________________________________________________
(П.І.Б./найменування заявника)
_________________________________________
(адреса)
_________________________________________
(П.І.Б. представника)
_________________________________________
(№ та дата доручення при наявності)
_________________________________________
(контактний телефон, e-mail)
ЗАЯВА
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
Прошу надати мені можливість участі у судовому засіданні по справі № __________________ призначеному на _____________ в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
З вимогами Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку та відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання у адміністративному, цивільному та господарському процесах
____________ ______________
(дата) (підпис)
Начальник управління інформатизації
та судової статистики Державної
судової адміністрації України (підпис) О. Слоніцький