flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Субсидіарна відповідальність у справах про банкрутство: практика ВС

16 листопада 2021, 17:15

Субсидіарна відповідальність у справах про банкрутство є самостійним цивільно-правовим видом відповідальності, який покладається на засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі керівника, при наявності підтвердження вини зазначених осіб у доведенні юридичної особи (боржника у справі про банкрутство) до стану неплатоспроможності.

Тлумачення терміна «субсидіарна відповідальність» міститься в ст.619 Цивільного кодексу, в якій зазначено, що договором або законом поряд із відповідальністю боржника може бути передбачена додаткова (субсидіарна) відповідальність іншої особи. До пред’явлення вимоги особі, яка несе субсидіарну відповідальність, кредитор повинен пред’явити вимогу до основного боржника. Якщо основний боржник відмовився задовольнити вимогу кредитора або кредитор не одержав від нього в розумний строк відповіді на неї, кредитор може пред’явити вимогу в повному обсязі до особи, яка несе субсидіарну відповідальність.

Верховний Суд оприлюднив огляд актуальної судової практики застосування ВС норм про субсидіарну відповідальність у справах про банкрутство (рішення, внесені до ЄДРСР, за травень 2020 року – червень 2021 року).

Матеріал напрацьовано управлінням забезпечення роботи судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
https://drive.google.com/file/d/15020TuSlGRJk1AEdNPjnMYPa7cl7ZAW6/view