flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Пара, гаряча вода та пов'язана продукція

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

(відповідно до пункту 41 постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

Закупівля здійснюється без застосування  процедури  закупівлі відповідно до пункту 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», а саме з підстав: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником (абз. 4, ч. 5 п.13 Постанови).

  1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія:   

Господарський суд Волинської області;

43010, Україна, Волинська область, місто Луцьк, проспект Волі, 54а; код за ЄДРПОУ – 03499885; категорія замовника – Згідно п. 1 ч. 4 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 (зі змінами) – орган державної влади.

  1. Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):  09320000-8 – Пара, гаряча вода та пов'язана продукція  - теплова енергія, що включає в себе постачання теплової енергії у вигляді гарячої води, втрати теплової енергії, хімочищену воду.
  2. Ідентифікатор закупівлі: — UA-2022-11-29-014339-a
  3. Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника та з урахуванням вимог нормативних документів у сфері теплопостачання. Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі повинні відповідати вимогам:

Закону України від 02.06.2005 № 2633-IV «Про теплопостачання»,

Закону України від 24.02.2007 № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги»,

Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги»,

Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.2019 р. № 830,

Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики  від 14.02.2005 №630, інших нормативно-правових актів, які регулюють порядок надання комунальних послуг.

Виконавець повинен постачати Замовнику теплову енергію, якість якої відповідає наступним умовам: забезпечення середньодобової температури мережної води до зони розподілу відповідно до затвердженого температурного графіка з врахуванням температури зовнішнього повітря, при умові, що Замовник підтримує температуру зворотної води відповідно до температурного графіка.

  1. Розмір бюджетного призначення та/або очікуваної вартості предмета закупівлі. Закупівля проводиться на очікувану вартість, яка визначена з урахуванням кошторисних призначень на жовтень – грудень 2022 р., фактичних обсягів споживання Господарським судом Волинської області теплової енергії за аналогічний період у 2021 році та діючого тарифу на теплову енергію, встановленого для Державного комунального підприємства “Луцьктепло” Рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 12.10.2022 №507-1 м. Луцьк «Про встановлення тарифів на теплову енергію та послуги, що надаються ДКП «Луцьктепло».

  умовно-змінна частина – в розмірі 2308,45 грн/Гкал (без ПДВ),

  умовно-постійна частина в розмірі 35449,91 грн/Гкал/год (без ПДВ),

Відповідно до пункту 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178: закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону.

Закупівлі постачання теплової енергії на жовтень – грудень 2022 р. здійснюється замовником на підставі наявної потреби на додатково виділені кошти з державного бюджету згідно Довідки про зміну до кошторису на 2022 рік головного розпорядника коштів № 85 від 17/11/2022.

Джерело фінансування: Державний бюджет України.

Розмір бюджетного призначення визначено відповідно до Довідки про зміну до кошторису на 2022 рік головного розпорядника коштів № 85 від 17/11/2022 в сумі: 249400 грн 00 коп., з яких: кошти загального фонду – 226000,00 грн.00 коп., кошти спецфонду – 23400,00 грн 00 коп.

Очікувана вартість предмета закупівлі: 249400 грн 00 коп. (двісті сорок дев`ять тисяч чотириста грн. 00 коп.) з ПДВ, у тому числі ПДВ: 41566,67 грн. (сума Договору визначається з урахуванням Податкового кодексу України).

Обсяг: 84,57289 Гкал/год. Потреба розрахована в межах розміру бюджетного призначення визначено відповідно до Довідки про зміну до кошторису на 2022 рік головного розпорядника коштів № 85 від 17/11/2022.

Водночас, обсяг теплової енергії визначено з розрахунку до фактичних обсягів споживання Господарським судом Волинської області теплової енергії за аналогічний період у 2021 році. Обсяг теплової енергії визначається як сума обсягів теплової енергії по умовно-змінній та умовно-постійній частині двоставкового тарифу. Обсяг теплової енергії по умовно-змінній частині тарифу визначається за показами приладу комерційного обліку теплової енергії. Обсяг теплової енергії по умовно-постійній частині тарифу визначається розрахунково відповідно до максимального теплового годинного навантаження.

Строк постачання теплової енергії:  постачання теплової енергії здійснюється з 01.10.2022 по 31.12.2022 року.

Метод розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі: Визначено відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України №275 від 18.02.2020р. (далі - Методика).

Метод, застосований для розрахунку відповідно до Методики: Розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів.

Очікувана вартість предмету закупівлі визначається як добуток необхідного обсягу товарів/послуг та ціни тарифу, затвердженої відповідним нормативно-правовим актом, що розраховується за формулою:

ОВрег=V*Цтар, де

ОВрег - очікувана вартість закупівлі товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів;

V- кількість (обсяг) товару/послуги, що закуповується ;

Цтар- ціна (тариф) за одиницю товару/послуги, затверджена відповідним нормативно- правовим актом

  1. Обґрунтування умов проведення закупівлі / або застосування переговорної процедури закупівлі (посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі):

Закупівля здійснюється без застосування процедури закупівлі відповідно до пункту 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», а саме з підстав: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником (абз. 4, ч. 5 п.13 Постанови).

Відповідно до ст. 5 Закону України від 20.04.2000 р. №1682-ІІІ «Про природні монополії», до сфери діяльності природних монополій, зокрема, віднесено транспортування теплової енергії. Згідно з ч. 2 ст. 5 Закону України «Про природні монополії», зведений перелік суб’єктів природних монополій ведеться Антимонопольним комітетом України на підставі реєстрів суб’єктів природних монополій у сфері житлово-комунального господарства, що формуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, а в інших сферах, в яких діють суб’єкти природних монополій, - національними комісіями регулювання природних монополій у відповідній сфері або органами виконавчої влади, що здійснюють функції такого регулювання до створення зазначених комісій. Постачання теплової енергії для задоволення потреб установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів України, відповідно до чинних нормативно-правових актів, можливе виключно постачальником, за регульованим тарифом та ціною і тарифами, затвердженими уповноваженими органами, зокрема Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1682-14#Text ).

ДКП «Луцьктепло» включено до зведеного переліку суб’єктів природних монополій, розміщеного на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України (https://amcu.gov.ua/napryami/konkurenciya/arhiv-zvedenogo-pereliku-prirodnih-monopolij ).

Таким чином, відповідно до зведеного переліку суб’єктів природних монополій, затвердженого Розпорядженням Антимонопольного комітету України від 28 листопада 2012 року № 874-р, ДКП «Луцьктепло» займає монопольне становище на ринку транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії за регульованим тарифом всім категоріям споживачів в межах Волинської області. Інформацією, що міститься у Ліцензійному реєстрі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) (http://www.nerc.gov.ua) встановлено, що ДКП «Луцьктепло» має ліцензію на провадження господарської діяльності надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Відповідно до постанови НКРЕКП від 22.03.2017 № 308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сферах теплопостачання» ДКП «Луцьктепло» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0308874-17#Text) перейшло під регулювання Волинської обласної державної адміністрації щодо здійснення ліцензування діяльності у сфері теплопостачання та до виконавчого комітету Луцької міської ради, щодо встановлення тарифів. З урахуванням територіального розташування магістральних та розподільчих теплових мереж замовника альтернатива щодо здійснення закупівлі у інших постачальників відсутня. Не укладання або несвоєчасне укладання договору на закупівлю теплової енергії (централізованого опалення) з ДКП «Луцьктепло» може призвести до небажаних наслідків та призупинення належного функціонування суду, що є неприпустимим. За час існування договірних відносин ДКП «Луцьктепло» зарекомендувало себе як надійного і добросовісного постачальника теплової енергії.

Виходячи зі змісту відповідно до абз. 4, ч. 5 пункту 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1178-2022-%D0%BF#Text), розпорядження Антимонопольного комітету України «Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку природних монополій» від 28.11.2012 №874-р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z2119-12#Text) закупівля теплової енергії може здійснюватися замовником без застосування процедури закупівлі, шляхом підписання прямого договору з обов’язковим оприлюдненням замовником в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 р., а саме з підстав: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі повинні відповідати вимогам Закону України від 02.06.2005 № 2633-IV «Про теплопостачання» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2633-15#Text ) .

А отже, враховуючи вищевикладене та з метою дотримання вимог діючого законодавства, забезпечення безперебійного теплопостачання на жовтень – грудень 2022 року, вважається за доцільне здійснити закупівлю: код за ДК 021:2015: 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція – теплова енергія, що включає в себе постачання теплової енергії у вигляді гарячої води, втрати теплової енергії, хімочищену воду без затосування процедури закупівлі, шляхом укладення договору про закупівлю з ДКП «Луцьктепло», відповідно до абз. 4, ч. 5 пункту 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» з обов’язковим оприлюдненням замовником в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 р. - з підстав відсутності конкуренції з технічних причин.

Документи, що підтверджують наявність умов закупівлі:

Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1178-2022-%D0%BF#Text)

Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/922-19#Text),

Закон України «Про природні монополії» №1682-ІІІ від 20.04.2000 р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1682-14#Text),

Закон України від 02.06.2005 № 2633-IV «Про теплопостачання» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2633-15#Text ) .

Розпорядження Антимонопольного комітету України «Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку природних монополій» №874-р від 28.11.2012 р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z2119-12#Text ),

Зведений переліку суб'єктів природних монополій року (https://amcu.gov.ua/napryami/konkurenciya/arhiv-zvedenogo-pereliku-prirodnih-monopolij/zvedenij-perelik-prirodnih-monopolij-2022 ).

Рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 12.10.2022 №507-1 Про встановлення тарифів на теплову енергію та послуги, що надаються ДКП «Луцьктепло» https://www.lutskrada.gov.ua/documents/16654068502877914-pro-vstanovlennya-tarifiv-na-teplovu-energiyu-ta-poslugi-shcho-nadayutsya-dkp-lutskteplo