flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Електрична енергія

ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

( відповідно до пункту 4 і постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами)) 

Найменування замовника:

Господарський суд Волинської області

Код згідно з ЄДРПОУ замовника:

03499885

Місцезнаходження замовника:

43010, Україна, Волинська область, місто Луцьк, проспект Волі, 54а

Категорія замовника:

Згідно п. 1 ч. 4 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 (зі змінами) – орган державної влади

Вид предмета закупівлі:

товар

Узагальнена назва предмета закупівлі:

Електрична енергія

Код за Єдиним закупівельним словником:

код ДК 021:2015:09310000-5 Електрична енергія

Ідентифікатор закупівлі :

            UA-2021-12-02-003811-b

Розмір бюджетного призначення та/або очікувана вартість предмета закупівлі :

Закупівля проводиться на очікувану вартість, яка визначена з урахуванням розрахунків до кошторису на 2022 рік і становить - 153`742.00 Гривня (з ПДВ).

Кількісною характеристикою предмета закупівлі є обсяг споживання електричної енергії. За одиницю виміру кількості електричної енергії приймається кіловат-година, яка дорівнює кількості енергії, спожитої пристроями потужністю в один кіловат протягом однієї години.

Обсяг, необхідний для забезпечення діяльності та власних потреб об’єкту замовника, з урахуванням кошторисних призначень становить 26970 кВт*год на 2022 рік., що відповідає обсягам на потребу споживання з 01.01.2022 р. по 30.06.2022 р.

Щомісячний розподіл обсягів споживання електричної енергії визначається відповідно до потреб замовника та узгоджується в договорі про закупівлю під час його підписання з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника.

Обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: Визначено відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 275 від 18.02.2020 р.(далі-Методика).

Метод, застосований для розрахунку відповідно Методики: метод порівняння ринкових цін на підставі даних ринку. А саме: загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій на момент вивчення ринку. Замовником були направлені запити на отримання цінових пропозицій постачальникам електричної енергії. Досліджено закупівлі, оголошені державними та територіальними державними органами щодо закупівлі електроенергії та розміщені на торгівельних електронних майданчиках у даний період часу. Після отримання комерційних пропозицій був зроблений розрахунок очікуваної вартості :

  1. Визначення очікуваної ціни за одиницю товару, як середньоарифметичне значення масиву отриманих даних, що розраховується за формулою: Цод=(Ц1+Ц2+ЦЗ)/3
  2. Визначення очікуваної вартості закупівлі визначили як добуток очікуваної ціни за одиницю на кількість товару:

ОВмрц = Цод * V

ОВмрц=5,70 грн*26 970 кВт/год = 153`742,00 грн.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

Технічні та якісні характеристики (параметри якості) електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 51060:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення». Постачальник повинен забезпечити дотримання загальних та гарантованих стандартів якості наданих послуг електропостачальника, які забезпечені Постановою НКРЕКП від 12.06.2018 №375 (зі змінами).

Умови постачання електричної енергії замовнику повинні відповідати наступним нормативно-правовим актам:

Закону України “Про ринок електричної енергії”;

Правилам роздрібного ринку електричної енергії, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. № 312 (зі змінами);

Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 307 «Про затвердження Правил ринку» (у редакції постанови НКРЕКП від 24.06.2019 № 1168)

Постановою НКРЕКП від 27.12.2017 № 1469 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу»;

інші нормативно-правові акти, прийняті на виконання Закону України “Про ринок електричної енергії”.

Ціна електричної енергії включає вартість регульованого тарифу на послуги з передачі електричної енергії та не включає вартість послуг розподілу електричної енергії.

До ціни електричної енергії мають бути включені: вартість електричної енергії, закупованої електропостачальником на оптовому ринку електричної енергії (внутрішньодобовому ринку або ринку електричної енергії на добу наперед), послуги з передачі електричної енергії, націнка електропостачальника та всі визначені законодавством податки та збори.

Обґрунтування якісних характеристик:

Пунктом 1.1.2 глави 1.1 розділу І ПРРЕЕ визначено, що якість електропостачання — це перелік визначених Регулятором показників (і їх величин), які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з передачі, розподілу та постачання електричної енергії, а також якість електричної енергії. Електропостачальник забезпечує дотримання загальних та гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання, у тому числі тих, що передбачені згідно з Порядком № 375, Законом, ПРРЕЕ, КСР, умовами договору про постачання електричної енергії (договору про закупівлю) та іншими нормативно-правовими актами. Згідно зі статтею 18 Закону показники якості електропостачання повинні відповідати величинам, що затверджені НКРЕКП. Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI КСР параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення». Стосовно технічних, якісних характеристик предмета закупівлі передбачається необхідність застосування заходів із захисту довкілля, у тому числі під час виконання договору про закупівлю. Електропостачальник зобов’язується дотримуватися передбачених чинним законодавством вимог щодо застосування заходів із захисту довкілля. Електропостачальник зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю електричної енергії в обсягах для забезпечення безперервного надання послуг із постачання електричної енергії споживачу (замовнику), що за належних умов забезпечать задоволення попиту на споживання електричної енергії споживачу (замовнику). Електропостачальник зобов'язується забезпечити комерційну якість послуг, які надаються споживачу (замовнику), що передбачає вчасне та повне інформування споживача (замовника) про умови постачання електричної енергії, ціни на електричну енергію та вартість послуг, що надаються, надання роз’яснень положень актів чинного законодавства, якими регулюються відносини між електропостачальником та споживачем (замовником), ведення точних та прозорих розрахунків із споживачем (замовником), а також можливість вирішення спірних питань шляхом досудового врегулювання. Споживач (замовник) має право на отримання компенсації за недотримання показників комерційної якості надання послуг постачальником. Постачальник зобов’язується надавати компенсацію споживачу (замовнику) за недотримання показників комерційної якості надання послуг постачальником у порядку, затвердженому Регулятором, та опублікувати на своєму офіційному вебсайті порядок надання компенсацій та їх розміри.