flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Посилення ґендерної чутливості судового адміністрування сприятиме забезпеченню справедливого правосуддя та підвищенню довіри громадян до суду

25 та 26 вересня 2018 року, а також 9 та 11 жовтня 2018 року відбулися чотири тренінги з гендерного мейнстрімінгу для працівників Державної судової адміністрації України.

Тренінги організовано ДСА України спільно з Українсько-канадським Проектом підтримки судової реформи.

Відкрили низку тренінгів представник Посольства Канади в Україні Валерій Олійник, заступник Голови ДСА України Людмила Гізатуліна, радник Голови ДСА України Ірина Войтюк. Загалом у тренінгах взяли участь близько 80 осіб.

Тренінг був спрямований на поглиблення обізнаності працівників ДСАУкраїни в питаннях гендерної рівності, поглиблення вмінь і навичок ідентифікувати нерівність, дискримінацію за ознакою статі, застосовувати комплексний гендерний підхід в розбудові інституційної політики та в діяльності  ДСА України, посилення гендерної чутливості працівників ДСА України.

Використання інтерактивних технологій відповідно до принципів навчання дорослих забезпечило можливість використання практичного досвіду учасниць/ків для аналізу ситуації, виявлення проблем та окреслення шляхів їх розв‘язання, сприяло генеруванню нових ідей, синергії знань, мотивації, а відтак,  підвищенню результативності процесу обговорення.

Методом мозкових атак, обговорень у малих групах учасниці/ки визначали переваги інтегрування гендерного підходу для ДСАУкраїни, судочинства і суспільства загалом; чинники забезпечення гендерної рівності в інституційній політиці та діяльності  ДСАУкраїни.

За допомогою кейс-стаді в малих групах обговорювалися ситуації з життя; визначалися стратегії протидії сексистським висловлюванням і дискримінації за ознакою статі.

Під час всіх сесій підкреслювалося значення гендерного мейнстрімінгу, акцентувалася увага на інтегруванні питань гендерної рівності в  організаційну політику, структуру,  у всі аспекти діяльності ДСАУкраїни; наголошувалося на необхідності інституціалізації гендерного підходу – закріпленні відповідних пріоритетів, правил, стандартів поведінки  у статутних та програмних документах.

Особлива увага приділялася врахуванню питань гендерної рівності у внутрішній і зовнішній комунікації, розвитку гендерної культури в середині ДСАУкраїни.

Таким чином, учасниці/ки тренінгу підтвердили важливість забезпечення гендерної рівності та недискримінації у судочинстві; визнали необхідність зміцнення інституційного потенціалу ДСАУкраїни щодо інтегрування питань гендерної рівності у всі політики, програми і заходи з метою посилення гендерної чутливості судового адміністрування, що сприятиме  забезпеченню справедливого правосуддя та підвищенню довіри громадян до суду.