Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулося засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя

19 лютого 2021, 16:22

19 лютого 2021 року відбулося засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, під час якого розглянуто дисциплінарні провадження щодо керівництва Державної судової адміністрації України, порушені рішеннями Вищої ради правосуддя, та затверджено пропозиції комітету з дисциплінарних проваджень.

Комісія розглянула пропозиції комітету з дисциплінарних проваджень щодо державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, з питань дисциплінарного провадження, порушеного рішенням ВРП від 17 листопада 2020 року № 3140/0/15-20 стосовно заступника Голови ДСА України Сергія Чорнуцького за депутатським зверненням народного депутата України Тараса Тарасенка.

У зверненні народний депутат України Тарас Тарасенко зазначив, що ДСА України скасувала План заходів із забезпечення створення та функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердивши новий план, який, на його думку, не був виконаний у повному обсязі.

Натомість ДСА України наказом від 18 вересня 2020 року затвердила новий План заходів.

На переконання Т.Тарасенка, попередній План заходів фактично не був виконаний через незабезпечення керівництвом ДСА України достатньою мірою загальної координації та контролю за дотриманням строків зі здійснення заходів щодо створення та функціонування ЄСІТС.

Встановлено, що скасований план включав 58 заходів та визначав терміни їх виконання. Деякі з них передбачали терміни виконання протягом 2020 року, інші – протягом 2021–2023 років.

Як пояснив С.Чорнуцький, із 58 заходів, передбачених Планом, 14 заходів та 5 окремих пунктів двох заходів мали термін виконання до вересня 2020 року. Їх виконання ДСА України та Державним підприємством «Інформаційні судові системи» перенесено.

Сергій Чорнуцький у поясненнях вказав, що, зважаючи на відсутність бюджетних асигнувань у 2020 році на побудову ЄСІТС, ДСА України затвердила План заходів у новій редакції, актуалізувавши терміни його виконання. За умови виділення коштів усі роботи Плану заходів будуть виконані у встановлені терміни.

Проаналізувавши факти, викладені у зверненні народного депутата України Тараса Тарасенка, матеріали дисциплінарного провадження, у тому числі пояснення заступника Голови ДСА України Сергія Чорнуцького, Комісія підтримала пропозицію комітету рекомендувати ВРП закрити дисциплінарне провадження, порушене рішенням Ради від 17 листопада 2020 року стосовно заступника Голови ДСА України Сергія Чорнуцького за депутатським зверненням народного депутата України Тараса Тарасенка, у зв’язку з відсутністю у його діях складу дисциплінарного проступку та підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Також Тарас Тарасенко звернувся щодо дій заступника Голови ДСА України Людмили Гізатуліної з приводу організації засідань робочої групи з проведення огляду витрат державного бюджету ДСА України та неналежної організації напряму фінансування судової влади.

Тарас Тарасенко поскаржився, зокрема, на відсутність конкретних результатів виконання Плану-графіка проведення огляду витрат державного бюджету у сфері судової влади та недостатню кількість проведених засідань робочої групи.

За вказаним зверненням народного депутата України Тараса Тарасенка рішенням ВРП від 26 листопада 2020 року № 3276/0/15-20порушено дисциплінарне провадження стосовно заступника Голови ДСА України Людмили Гізатуліної.

Як зазначила Людмила Гізатуліна, в межах роботи робочої групи був складений відповідний графік проведення засідань.

У зв’язку з карантинними обмеженнями засідання робочої групи відбувалися у режимі відеоконференцзв’язку з вересня 2020 року. Членам робочої групи було надіслано пакет документів із проханням самостійно опрацювати їх та до 25 липня 2020 року надати пропозиції щодо окремих пунктів Плану-графіка.

Наразі члени робочої групи опрацьовують розроблені ДСА України нормативно-правові акти та інші документи щодо планування видатків у розрізі напрямів використання коштів, їх пропозиції щодо визначення індикаторів оптимальної моделі правосуддя тощо.

Комісія підтримала пропозицію комітету рекомендувати ВРП закрити дисциплінарне провадження від 26 листопада 2020 року стосовно заступника Голови ДСА України Людмили Гізатуліної за депутатським зверненням народного депутата України Тараса Тарасенка у зв’язку з відсутністю у її діях складу дисциплінарного проступку та підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності.

У засіданні взяли участь Голова Комісії Матвійчук В.В., члени Комісії Гречківський П.М., Суховий В.Г., Голубицький С.С., Стародуб О.П., Гребенюк Т.Д.

На засідання Комісії прибули т. в. о. Голови ДСА України Людмила Гізатуліна та заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький.

Народний депутат України Тарас Тарасенко, за зверненнями якого порушені вказані дисциплінарні провадження, не прибув на засідання Комісії.

Переглянути галерею 

Вища рада правосуддя