Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дисциплінарна палата ВРП відклала розгляд справи щодо ймовірного порушення суддею законодавства через безпідставне звільнення особи від відповідальності за водіння в нетверезому стані

18 лютого 2021, 11:11

Наразі на розгляді у Вищій раді правосуддя перебуває 28 скарг на дії суддів, які розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це справи, у яких особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, керував(ла) транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також справи, коли особа відмовляється від проходження огляду на стан сп’яніння.

Такі справи є суспільно значущими, тому формування ґрунтовної та чіткої дисциплінарної практики ВРП у вказаних справах є важливим кроком до їх мінімізації.

Саме тому Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя під час засідання 15 лютого 2021 року відклала розгляд справи щодо судді, який розглядав справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, з метою поглибленого її вивчення та формування узгодженої дисциплінарної практики.

У зв’язку з тим, що справа стосовно судді наразі перебуває на розгляді дисциплінарного органу, просимо утриматися від розповсюдження будь-яких неправдивих коментарів та повідомлень, які можуть вплинути на її розгляд.

Через значний суспільний інтерес до розгляду скарг на суддів, які розглядали справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 КУпАП, ВРП й надалі буде інформувати про результати розгляду таких справ.

Звертаємо увагу, що офіційним джерелом інформації про розгляд дисциплінарних скарг стосовно суддів є виключно сайт та сторінки Вищої ради правосуддя у соціальних мережах, а також інформаційний портал «Судова влада України».

Вища рада правосуддя